Компанія Danone користується енергією з молочних відходів

Французькийв иробник молочних продуктів Danone займається підвищенням енергоефективності. Суть технології «Нуль відходів на полігон» полягає у використанні метанайзера, здатного перетворювати органічні відходи на енергію. Такий підхід дає можливість значно знизити викиди в атмосферу вуглекислого газу. Такий коментар дав сайту «AgroPortal» директор «Danone» в Україні Борис Жигалов. Співпрацює з виробником Центр управління відходами. Вже близько року вони користуються подібною технологією.

Кількість продукції, яку доводиться утилізувати, коливається між 15 та 25 тоннами за місяць. Вся продукція, у якої закінчився термін придатності, передається на майданчик Центру управління відходами, як зазначає Жигалов. Вся зіпсована молочна продукція зливається у окремі ємності, після чого передається на станцію, щоб можна було збирати біогаз. З однієї тонни вдається отримати близько 50-80 кубометрів біогазу.

Утилізація пакування

Замість спалювання та використання інших методів знищення незатребуваних пакувальних матеріалів виконуються наступні процедури:

  1. сортування за типом матеріалу (пластик, фольга або папір);
  2. повторне сортування за підтипами пластику та паперу;
  3. переробка пакування.

Чищення відбувається без використання небезпечних хімічних речовин – використовується лише вода під високим тиском. Даний процес ще не був запущений на повну потужність, тому лише частина підприємств використовують його як основний метод утилізації відходів виробництва.

Законодавчі кроки щодо зменшення забруднення довкілля пакувальними відходами

У 2019 році Верховна Рада прийняла проект закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Вже від початку 2022 року забороняється продаж та використання пластикових пакетів товщиною до 50 мкм у магазинах та супермаркетах. Не поширюватиметься заборона лише на пакети зі стінками до 15 мкм, які будуть використовуватисядля сипучих продуктів, а також для риби та м’яса.

Україна, як і країни Європи, намагається зменшити рівень забруднення природи шляхом подібної законодавчої ініціативи. В якості альтернативи будуть використовуватися біорозкладні пакети, торбинки з можливістю багаторазового використання та пакування із вторсировини. На сайті Асоціації біржових майданчиків aeaep.com.ua можна дізнатися більше новин про економічні та законодавчі нововведення.